Vyberte stránku

o nás

„Blázni z Milešovky“ „Turistická frenčíza“ „Kluci co lezou po kopcích“

….říkají nám různě. Jedno je ale jisté. Máme nejlepší práci na světě a strašně nás to baví.

říp, klavárie, milešovka, lovoš

DLOUHÁ Story

Jsme dva kluci, kteří začali s provozováním turistických chat v roce 2017 . Naše první chata byla na Milešovce.
Bavilo nás to natolik, že jsme začali rozhazovat sítě a zjišťovat, kde je další Chata, která potřebuje „probudit“. Spoustu turistických občerstvení v naší republice jsou totiž spíše pro ostudu, než jako lákadlo ať už pro české turisty nebo ty zahraniční. To nás trápilo a tak jsme se koukali, kde dál bychom mohli náš elán uplatnit.
Říp si o to doslova říkal a nám se podařilo ho v dubnu 2019 dostat do pronájmu.
Štěstí nám ale až tolik nepřálo. Téhož roku na podzim nám obec Velemín neprodloužila smlouvu na pronájem Chaty Milešovka, ač byl s panem starostou dohodnuto, že nám bude nájemní smlouva prodlužena. Na jakoukoli diskuzi obec nereagovala a nám nezbylo nic jiného, než náš provoz na Milešovce ukončit. Hospodu převzala nezisková organizace Destinační agentura České Středohoří, která provoz vedla z krajských dotací, které zpronevěřovala (Resp. to v současné době prošetřuje PČR. Zatím je jen jisté, že chybí desítky milionů.). A jak už to tak bývá, neziskovka sice skončila, ale kraj si vesele založil novou se stejnými lidmi a jede se dál.
Vypadalo to, že se usídlíme na Řípu a tím naše story skončí. Jenže ještě před odstěhováním z Milešovky se nám naskytla příležitost provozovat překrásný Pension Pod Kalvárií s restaurací. Na místě jsme vybudovali svatební stodolu a prožili jsme zde krásnou jednu sezónu s nabitým pensionem, svatbou každý víkend a často plnou restaurací. Nicméně koronavirus pensionům nepřál a my museli s těžkým srdcem propustit naše drahé kolegy a klíče od domu vrátit v říjnu 2020 jeho majiteli.
Ani to nebyl, jak asi tušíte, konec naší jízdy po výletních místech. Po třech letech snažení se nám podařilo se sejít v září 2020 s KČT  Lovosice. Dohodli jsme spolupráci a v prosinci téhož roku jsme se stali hrdými nájemci Chaty Lovoš.

z recenzí na naše podniky

díky!

Super atmosféra, usměvavý a ochotný personál a úplně úžasná citronáda 😉

Velký palec nahoru 👍 jste boží!

Delicious cheese and beer!

Perfektní příprava narozeninové oslavy. Velice sympatická provozní i personál. Se vším jsme byli nadmíru spokojeni. Děkujeme.

Pozdní sobotní obídek u vás Pod Kalvárií, polévka, kachnička i se sladkou tečkou v podobě andělského perníku… příjemné posezení, vše na 1 s hvězdičkou. DÍKY.

Uzasne svatecni odpoledne s francouzsko-ceskou kapelou, nadhera, dobre pivko, kava a bozi parecky, moc jsme si to uzili, diky❤️

Vylezla jsem na Milešovku už několikrát a vždycky se mi tam líbilo. Dokonce i v době, kdy tam ještě chata nebyla. Jsem ráda, že se toho někdo ujal a vaše zelňačka….. za tu to stojí tam vylézt. Jak znám svého manžela, nebyla jsem na Milešovce naposledy. Těším se na další výšlap a dobrůtky co nahoře čekají… 😉

Very nice place to rest after beautiful hike. You can get great food, especially zelňačka soup, refreshing drinks and finally, the view is breathtaking!